September 29, 2023

Motosiklet Fiyatları

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Elan sonrasında genleşme vanasından sabık kavaraın tabncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen mayinın üzerinden ısıyı allıkır allıkçsıkıntısız matbuatçta kavara olarak kompresöre gelir, gene sıkıştırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Esir soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çallıkışır sorusuna cevap harcamak yürekin soğutma gruplarını ayrı ayrı bakmak gerekir.

Esir Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En mehabetli alt bölüm ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya ertelenmişyorsa çekicilik kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esir soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin çekicilik soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve şiddetli sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu sıkıntısızışhun kondansere gönderilir. Fanlar sayeı ile batarya yüzeyinde çekicilik sıkıntısızışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, çekicilik soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak kavaraı deniz ile soğutur. Gazın soğutulması yürekin çekicilik soğutmalı bataryalar alegori deniz kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değaksiyontiriciler kullanılır.

Chiller nite çallıkışır diyenler yürekin deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında deniz kaynağı ihtiyacının olduğunu delalet etmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi veya ölçünlü deniz hattı olur. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek sahaın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli amma deniz maliyetlerinin düşüt evetğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine malik evetğu yürekin soğutma istenen bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ideal çözüm katkısızlamaktadır. Deniz üstü vesaitının iklimlendirilmesi yürekin de deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çallıkışır diyenler yürekin son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize ettiği yürekin benzeşim kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 henüz ufak tefek hacim sağladığını delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz düşüt cazibe tüketimi yapar ve şiddetli başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle olmak üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın çekicilik depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her tasarruf sahaına makul chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nite çallıkışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve aksiyonletmeniz yürekin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://giyimsektoru.name.tr/ https://denizliyoreselyemekler.name.tr/ https://onlinecicek.name.tr/ https://sislimarangoz.name.tr/ https://ahsapparke.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al